Recenzja

Don’t Starve: Giant Edition

Thumbnail_big_DSGE

Don’t Starve, proszę państwa. Gra od Klei Entertainment – twórców takich tytułów jak Mark of the Ninja, Shank, czy Eets. Ten niezależny twórca gier, niegdyś we współpracy z EA, dostarczył nam wiele radości i tę grę w 2013 roku. Ale skoro jej produkcja zaczęła się już w 2010 roku od plac nad koncepcją gry, to dlaczego pięć lat od początkowych prac i dwa lata po premierze doczekaliśmy się gry na Xbox One?

Continue reading

Recenzja

What in the World?

Thumbnail_big_WitW

Jak pisałem już kilka razy, od gier wydanych przez Game Troopers można się spodziewać, że jakość i rodzaj gry będzie mieścił się w dość szerokim spektrum. Od niesamowicie dobrze wykonanych, po gry nękane błędami na każdym kroku. Od shooterów, przez zręcznościówki, po gry logiczne. What in the World? było tak zepsute, że wersja 1.0.0.0 była oceniana na 1.2/5. I jak wiele się zmieniło od tamtego czasu? Nowe recenzje mówią same za siebie.

Continue reading

Recenzja

Dying Light – Bozak Horde DLC

Thumbnail_big_DLBHdlc

Dying Light było dość ciepło przyjętą grą, przynajmniej przeze mnie. Z czasem Techland zaczął obiecać coraz więcej dodatków i nowej zawartości do gry, ale złym zagraniem jest rzucenie płatnego DLC zaraz po tych wszystkich obietnicach. Szczególnie gdy DLC jest tak trudne.

Continue reading

Recenzja

Dying Light

Thumbnail_big_DL

Dying Light to ciekawy temat. Podobno narodziło się, gdy wydawcy nie podobał się pomysł na Dead Island 2. Zapowiadano więc tę grę jako coś nowego. Jak grałem w nią po raz pierwszy we wczesnym 2014, to byłem całkiem zadowolony z tego, co gra miała do zaprezentowania. Po nieco ponad roku pracy nad tytułem i intensywnej promocji, gra w końcu ukazała się i nie zaskakuje.

Continue reading

Recenzja

Mark of the Ninja

Thumbnail_big_MotN

We wrześniu 2012 roku niezależne studio Klei Entertainment wydało kolejnego już side-scrollera. Po grach takich jak Shank, Shank 2 i Eets przyszła pora na odejście z programu EA Partners i samodzielne stworzenie Mark of the Ninja. Pod skrzydłami EA, Klei zdobyło doświadczenie i pieniądze na samodzielne projekty. Jednym z nich było wyżej wymienione Mark of the Ninja, drugim gra Don’t Starve. Wyszło im dobrze w obu przypadkach. Nie miałem szansy zagrać we wcześniejsze gry, choć posiadam je w mojej kolekcji i muszę przyznać, że chciałbym zobaczyć co było wcześniej, bo Mark of the Ninja jest niesamowite.

Continue reading

Recenzja

Bridge Constructor

Thumbnail_big_BC

Budowanie przeróżnych rzeczy w wirtualnym świecie było od zawsze. Począwszy od tworzenia własnego imperium, przez miasta i osady, a na najmniejszych układach kończąc. Gdzieś po drodze, w okolicach roku 2000 ktoś wpadł na pomysł, że fajnie by  było budować mosty, a więc powstała masa lepszych i gorszych gier polegających właśnie na tym. Headup Games stworzyło jedną z nich i jest ona chyba jedną z lepszych.

Continue reading

Recenzja

The Swindle

Thumbnail_big_TS

Jest dużo gier, w których możemy być kryminalistami. Jest sporo gier, w których zarządzamy organizacją. Jest dużo platformówek. Jest tylko jedna gra, w której kierujemy syndykatem zbrodni złożonym ze złodziejów, których kontrolujemy na poziomach platformowych – The Swindle.

Continue reading

Recenzja

Lines: The Game

Thumbnail_big_LTG

No i mamy w końcu coś świeżego, dobrze zrobionego i płatnego na Windows Phone. Najnowsza gra od Game Troopers jest dziełem studia Gamious z Holandii i o dziwo nie polega na mazaniu palcem po ekranie komórki, za to wymaga dużo myślenia i nieco jasnowidzenia.

Continue reading

Recenzja

Tower of Guns

Thumbnail_big_ToG

Jak ktoś powie, że tworzy klasyczną grę, to dojdziemy do wniosku, że będzie w niej widać każdy piksel. Jeśli ktoś powie, że gra będzie miała poziomy generowane za pomocą algorytmów, to dojdziemy do wniosku, że będzie to kolejna roguelike gierka z widokiem z góry. Sprawy zaczynają się komplikować, gdy dowiadujemy się, że gra to FPS.

Continue reading

Recenzja

The Bridge

Thumbnail_big_TB

Jakiś czas temu pojawił się trend tworzenia gier niezależnych od wielkich wydawców, które są platformówkami i podążają ścieżką stylistyczną, która sprawia, że prawdopodobnie nigdy się nie zestarzeją. Jedne są po prostu stare, jak rozpikselowany Fez rodem z 1985 roku, inne są wykonane w stylu artystycznym, o którym więksi już dawno zapomnieli, bo jest zbyt daleko odsunięty od „uncanny valley”. Jednym z reprezentantów tego gatunku jest The Bridge.

Continue reading

Recenzja

How to Survive: Storm Warning Edition

Thumbnail_big_H2SSWE

Zauważyłem, że dużo ostatnio widać „edycji” w świecie gier wideo. Definitive, Redux, Anniversary, Special, Director’s Cut (co akurat ma się nijak w odniesieniu do gry), Ultimate Evil, a niektórzy poszli z tytułami nieco dalej, robiąc żarty z Capcomu i tworząc Super Turbo Championship Edition. Sporo gier, które się sprzedało, albo i nie, jest wydawanych ponownie na konsole nowej generacji i PC. EKO Software i 505 Games też musieli dorzucić coś od siebie i powstało nowe How To Survive – Storm Warning Edition.

Continue reading

Recenzja

How to Survive

Thumbnail_big_H2S

W 2013 roku została wydana przez 505 Games gra How to Survive. Niedługo potem zaczęły rządzić konsole nowej, czyli raczej obecnej generacji. Twórcy i wydawca How to Survive wpasowali się w trend wydawania wersji rozszerzonych na nowe konsole i wydali Storm Warning Edition, które jest wersją wzbogaconą o wszystkie DLC, jednak najpierw zaczniemy od gry bazowej.

Continue reading

Spojrzenie na: Wpis

Spojrzenie na automaty

Thumbnail_big_AvM

Wielu ludzi mówi, że kiedyś gry były lepsze. Bardziej grywalne, trudniejsze, a teraz są prościutkie i kolejne tytuły są kopiami wszystkiego, co do tej pory widzieliśmy. O ile przyznaję, że jest w tym nieco prawdy, bo DOOM na poziomie trudności Nightmare jest niesamowicie trudny, ale nadal dziwnie przyjemny w masochistyczny sposób, a Call of Duty: Modern Warfare 3 to kopia Call of Duty: Modern Warfare 2, ale gry wydane kilka lat wcześniej…

Continue reading